Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?


Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pagrindinė gripo prevencijos priemonė - skiepai Atnaujinta 2013-09-24

Šalies sveikatos priežiūros įstaigose daugėja pacientų, sergančių ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis. Dažnai virusinė infekcija sukelia simptomus panašius į gripą. Tačiau  gripas ir peršalimo ligos ar ūmios viršutinės kvėpavimo takų infekcijos nėra tas pat. Lietuvoje gripo epidemijos dažniausiai kyla jau po Naujųjų metų.  Pagrindinė gripo prevencijos priemonė – skiepai. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija ypač ragina gripo rizikos grupėms priklausančius asmenis pasiskiepyti  prieš prasidedant gripo sezonui.

Kaip ir kiekvienais metais planuojama, kad sezoninio gripo vakcina asmens sveikatos priežiūros įstaigas pasieks spalio-lapkričio mėn. Gripo sergamumo pakilimai yra neišvengiami ir gali būti įvairaus sunkumo skirtingais metais. Kai kurioms gyventojų grupėms gripas gali būti pavojingesnis (pavyzdžiui, vyresnio amžiaus asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, nėščiosioms), todėl jie turėtų

Sezoninį gripą sukelia gripo virusai, kurie paveikia kvėpavimo takus. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas dažniau sukelia sunkias ligos formas, komplikacijas. Gripo virusai gali sukelti labai lengvas susirgimo formas, kai greitai pasveikstama savaime. Tokių atvejų pasitaiko daugiausiai. Tačiau gripo virusai gali sukelti ir sunkius susirgimus, kurie kartais baigiasi komplikacijomis ar net mirtimi.

Pagal pasaulio gripo epidemiologinės priežiūros tinklo duomenis prognozuojamos gripo viruso padermės, kurios, labiausiai tikėtina, cirkuliuos šį sezoną, ir šie antigenai įtraukiami į sezoninės gripo vakcinos sudėtį. Sezoninio gripo vakcina apsaugo nuo gripo virusų: dviejų A tipo gripo virusų (A/H1N1 ir A/H3N2) bei B tipo gripo viruso.

Dažnai kyla klausimas ar reikia skiepytis nuo gripo kasmet, jei skiepijotės ar sirgote gripu praėjusiais metais? Rizikos grupėms priklausantiems asmenims reikėtų skiepytis kasmet, nes laikui bėgant mažėja apsauginių antikūnų kiekis kraujyje, ypač vyresnio amžiaus, sergantiems lėtinėmis ligomis žmonėms. Kita priežastis – gripo virusų nuolatinis kitimas, dėl kurių pamažu keičiasi cirkuliojančių gripo virusų antigeninė sudėtis. Todėl nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet, nepriklausomai nuo to, ar praėjusiį sezoną buvote skiepytas, ar sirgote gripu.

Rudenį, kai didėja galimybė susirgti ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis ir artinasi gripo sezonas, specialistai  rekomenduoja:

- susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė  gydytojas;

- dažnai plauti rankas po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti;

- kosint ir čiaudint prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas